foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Panel czynszowy

panel czynszowy
przetargi

Analiza mocy ciepła

 5a2b71e2 c1a5 4cbc b15a 9ce391179d0d

Przeglądy budynków

 44b65ae2 c56a 4e94 aede 030d762f4107

Deklaracja członkowska

WYPEŁNIJ DEKLARACJĘ  PRZYSTĄPIENIA
DO SPÓŁDZIELNI  MIESZKANIOWEJ  „GÓRCZEWSKA”

Lokalna Inicjatywa Pomagajmy Sobie

Pomagajmy Sobie minimum
KARTY USLUG HOME

NAGRANIA TVG

logo TVG
banner3

Historia Spółdzielni

Rozmiar liter:

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" powstała w roku 1983 w wyniku odłączenia się od S.M. "Wola", w której była jednym z osiedli.
Spółdzielnia położona jest w kwartale ulic: Górczewska (od której osiedle a potem Spółdzielnia wzięła nazwę), Lazurowa, Powstańców Śląskich i Człuchowska, zajmując teren o powierzchni 77 ha.
W okresie swojej działalności Spółdzielnia zrealizowała program inwestycyjny obejmujący 127 budynków mieszkalnych z 7678 lokalami o statusie własnościowym i lokatorskim o łącznej powierzchni 417427 m2. W ramach inwestycji wybudowała także 7 pawilonów handlowych i innych lokali użytkowych o powierzchni 13 016 m2. Na terenie Spółdzielni znajdują się parkingi o powierzchni 53 950 m2 zabezpieczające miejsca do parkowania dla 2 700 samochodów. Wolne tereny przy budynkach udostępniono na ogródki przydomowe które zajmują powierzchnie 7 140 m2. Spółdzielnia liczy 8 238 członków a zamieszkuje w niej prawie 20 tysięcy mieszkańców.
Spółdzielnia sama zarządza swymi zasobami poprzez trzy administracje (Zespoły Mieszkaniowe). Spółdzielnia prowadzi działalność kulturalno-oświatową dla seniorów w Klubie Seniora oraz pozostałych mieszkańców w klubie "Nowy" i w Klubie Mieszkańca organizując obok stałych zajęć imprezy kulturalne dla dzieci i dorosłych. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" posiada własną telewizję kablową która retransmituje programy satelitarne zgodnie z posiadanymi umowami oraz nadaje własny program lokalny.
W granicach lokalizacji znajdują się wolne tereny pod budownictwo mieszkaniowe oraz długoterminową dzierżawę pod działalność gospodarczą. W tym zakresie Spółdzielnia oczekuje propozycji współpracy.
Zaletą Spółdzielni jest jej położenie, oddalone od centrum jednakże połączone z nim licznymi środkami komunikacji miejskiej. Na obrzeżu Spółdzielni zlokalizowane będą dwie stacje metra. Rozmieszczenie budynków pośród zieleni podnosi komfort zamieszkiwania. Dodatkową zaletą dla zamieszkujących osób jest położony centralnie Park "Górczewska" o pow. 21 ha. W najbliższej przyszłości planowane jest realizacja na tym terenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.