foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Dla Członków Spółdzielni

Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

WIELKANOC 2019

20190418114338 page 001

Panel czynszowy

panel czynszowy
KARTY USLUG HOME

Sekcja brydżowa

KLUB MIESZKAnCA I SEKCJA na turnieje 1 page 001

Informacja dot. przekształcenia

KARTA PRZEKSZTALCENIA page 001
odpowiedzi na pytania Spoldzielni Mieszkaniowych page 001

INFORMACJA

1070 001
banner3

KOMUNIKAT

 
apel

Historia Spółdzielni

Rozmiar liter:

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" powstała w roku 1983 w wyniku odłączenia się od S.M. "Wola", w której była jednym z osiedli.
Spółdzielnia położona jest w kwartale ulic: Górczewska (od której osiedle a potem Spółdzielnia wzięła nazwę), Lazurowa, Powstańców Śląskich i Człuchowska, zajmując teren o powierzchni 77 ha.
W okresie swojej działalności Spółdzielnia zrealizowała program inwestycyjny obejmujący 127 budynków mieszkalnych z 7678 lokalami o statusie własnościowym i lokatorskim o łącznej powierzchni 417427 m2. W ramach inwestycji wybudowała także 7 pawilonów handlowych i innych lokali użytkowych o powierzchni 13 016 m2. Na terenie Spółdzielni znajdują się parkingi o powierzchni 53 950 m2 zabezpieczające miejsca do parkowania dla 2 700 samochodów. Wolne tereny przy budynkach udostępniono na ogródki przydomowe które zajmują powierzchnie 7 140 m2. Spółdzielnia liczy 8 238 członków a zamieszkuje w niej prawie 20 tysięcy mieszkańców.
Spółdzielnia sama zarządza swymi zasobami poprzez trzy administracje (Zespoły Mieszkaniowe). Spółdzielnia prowadzi działalność kulturalno-oświatową dla seniorów w Klubie Seniora oraz pozostałych mieszkańców w klubie "Nowy" i w Klubie Mieszkańca organizując obok stałych zajęć imprezy kulturalne dla dzieci i dorosłych. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" posiada własną telewizję kablową która retransmituje programy satelitarne zgodnie z posiadanymi umowami oraz nadaje własny program lokalny.
W granicach lokalizacji znajdują się wolne tereny pod budownictwo mieszkaniowe oraz długoterminową dzierżawę pod działalność gospodarczą. W tym zakresie Spółdzielnia oczekuje propozycji współpracy.
Zaletą Spółdzielni jest jej położenie, oddalone od centrum jednakże połączone z nim licznymi środkami komunikacji miejskiej. Na obrzeżu Spółdzielni zlokalizowane będą dwie stacje metra. Rozmieszczenie budynków pośród zieleni podnosi komfort zamieszkiwania. Dodatkową zaletą dla zamieszkujących osób jest położony centralnie Park "Górczewska" o pow. 21 ha. W najbliższej przyszłości planowane jest realizacja na tym terenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.