Klub Mieszkańca
Klub „Mieszkańca” działający przy ul. Witolda Doroszewskiego 5 w Warszawie jest placówką edukacyjno-kulturalną oferującą zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych.
Naszym zadaniem jest zapewnienie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego.
Jest miejscem w którym mieszkańcy osiedli mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, zdobywać nowe umiejętności i aktywnie uczestniczyć w towarzyskim życiu osiedla. Istotne jest również integrowanie społeczności lokalnej.
Klub organizuje i koordynuje zajęcia prowadzone przez różne instytucje i firmy, prowadzi także wynajem pomieszczeń i zaplecza kuchennego w celu prowadzenia zajęć, organizacji imprez okolicznościowych i nie tylko.
Zróżnicowane formy aktywności dostosowywane są do potrzeb odbiorców. W ofercie zajęć i warsztatów w tej lokalizacji są m.in. rozgrywki i turnieje szachowe, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty kulinarne, spotkania z ciekawymi ludźmi.
Jesteśmy otwarci również na współpracę z innymi instytucjami, by jak najpełniej realizować zamierzone cele. Obecnie współpracujemy w zakresie organizacji zajęć z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
Klub „Mieszkańca” działający w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczewska” został „Miejscem Przyjaznym Seniorom w latach 2019-2021” wybranym przez Warszawską Radę Seniorów, Urząd m.st. Warszawy i dzielnicowe rady seniorów.
Doceniono nasze liczne działania, które wzbogacają warszawską ofertę skierowaną do osób powyżej 60 roku życia.
Gala wręczenia certyfikatów „Miejsca Przyjaznego Seniorom” odbyła się 5 kwietnia 2019 roku.
Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” promuje instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych. Było jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.
Głównym celem akcji było wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych.
Ideą konkursu było zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria.